Hakkımızda

ASAL BOYA KİMYA SANAYİ. TİC. LTD ŞTİ.

Firmamız 1978 yılında ERNA adıyla üretime başlamış olup 1988 yılında adını ASAL Boya Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirmiş ve boya üretimine Kağıthane’deki fabrikasında yapmıştır. 2013 yılından itibaren üretimini Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesindeki yeni fabrikasında yapmaya devam etmektedir. İlk üretimine İnşaat boyaları ile başlanmış olup daha sonra ürün portföyüne birçok yeni ürün eklemiştir. Sanayi Boyaları, Mobilya Yapıştırıcıları ve Tutkallar, Akrilik Polimer Emülsiyonları, Epoksi Zemin kaplama ürünleri, Akrilik Spor Saha Zemin sistemleri ilave etmiştir.

 

ASAL KİMYA, kurulduğu günden beri müşteri memnuniyeti odaklı anlayışı ile kaliteden taviz vermeyen, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak üretim yapan bir firmadır. Ekonomik büyümenin merkezinde yenilik kavramının bulunduğu gerçeğiyle hareket ettiğinden, piyasanın değişen ihtiyaçlarına AR-GE alanında devamlı çalışarak yeni ürünler geliştirmektedir. İhtiyaca uygun özel boya, kaplama malzemesi veya yapıştırıcı tasarlayabilmektedir. Yıllardır değişmeyen istikrarlı büyümesini buna borçludur.

 

ASAL KİMYA, kalite yönetim sistemi ISO 9001:2008 ve TSE belgeli bir firma olup, üstün yazılım altyapısı ile üretim raporlama ve arşivleme yeteneklerini tecrübeli kadrosu ile hizmete dönüştürme yarışındadır.

 

Üretimini yaptığı ürünleri hem iç pazarda, hem de dış pazarda satışını yapmaktadır.

about